تامین کننده زیره سبز بسته بندی

زیره سبز بسته بندی شده قیمت و کیفیت مناسبی دارد، زیره دو نوع سیاه و سبز دارد و از ادویه‌های گرم به شمار می‌آیند، زیره علاوه بر اینکه از انواع ادویه محسوب می‌شود دمنوش آن هم به صورت دمکرده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زیره سبز هم به صورت دانه‌های کامل و هم به صورت پودر شده آن در بسته بندی ها موجود می باشد و به فروش می رسد.

از آنجایی که این دانه باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شود خوردن آن موجب لاغری نیز می گردد البته بهتر است مانند هر چیز دیگری در خوردن آن اعتدال رعایت شود تا با مشکلات جدی مواجه نشویم.

تامین کننده زیره سبز بسته بندی

خواص زیره سبز در طب سنتی

خواص زیره سبز در طب سنتی زیره سبز باکیفیت ویژگی‌هایی دارد که باید به آن توجه کنیم تا به اشتباه زیره سبز هندی را به جای زیره سبز ایرانی خریداری نکنید.زیره سبز ایرانی دانه های درشتی دارد بنابراین نباید زیر هایی که نیم دانه هستند را به عنوان زیر ایرانی خریداری کنید نکته دوم تمیز بودن زیر است بنابراین بهتر است زیرا خریداری کنیم که کار کمتری داشته باشد و اصطلاحا پاک شده باشد.

زیره بهترین سوغات کرمان به شمار می‌آید که به عربی آن را سنوت می نامد در زراعت زیره سیاه به آب احتیاج ندارد کتاب طب سنتی قدیمی نام زیر را کمون می خوانند نوع دیگر آنکه به کمون نبطی معروف است سفید خاکستری است و نوع سبز نوع دیگران است نوع سیاه آن همان زیره کرمانی است که شکم را جمع می‌کند نوع نبطی آن شکم را لنیت می دهد.

زراعت زیره سیاه آب احتیاج ندارد و کشاورزان کرمان به جای آب وعده آن را می دهند در صورتی که محصولی که در کنار رودخانه نیل به عمل می آید از اب زیادتری بهره‌مند می‌شود.

طبع زیره سبز گرم است یا سرد؟

طبع زیره سبز گرم است یا سرد؟ زیره سبز اعلا طعم و عطر بی نظیری دارد.زیره سبز خاصیت ضد عفونی‌کننده و قدرت میکروب کشی زیادتر از انواع دیگر آن است که به رنگهای مختلف سیاه سبز صورتی و قهوه‌ای و سفید خاکستری می باشد.

انواع زیره بیضی شکل و دراز است و همگی دارای اسانس روغنی فرار یا مخلوطی از چند ترکیب دارویی و مواد موثر بوده همراه آن مقداری و ترکیبات کوچک ازت دار است.

اروپاییان ادویه به غذا می زند و پنیر را با آن خوشبو و حفظ می نماید یک نوع نان با آن می‌پزند وبا فلفل مخلوط می کند و معجونی جهت تقویت بدن درست میکنند.

زیره بادشکن ضد گاز و نفخ و جمع کننده رطوبات است مقوی روده و کبد بوده و اشتها را تحریک می کند جلوی سکسکه را می‌گیرد ورم طحال و اسهال را معادله معالجه می کند عرق را زیاد می‌کنند و بوی بد آن را برطرف می سازد حشرات از بوی زیره گریزان اند.

این گیاه از قدیمی ترین گیاهان دارویی به شمار می‌آید و قدمتی طولانی دارد که گذشتگان ما بیشماری از آن استفاده می کردند.

توجه داشته باشیم که زیره سیاه با زیره سفید خاصیت های متفاوت دارد. زیره سرشار از کلسیم و منیزیم پتاسیم و سدیم می باشد همچنین حاوی ویتامینهای B, C, Eمی باشد.

یکی از بیشتر استفاده های دارویی زیره برای درمان معده و نفخ شکم است که طبیبان قدیمی برای افرادی که از این بیماری رنج می بردند تجویز می کردند.

علاوه بر آن زیره در کاهش قند خون نیز تأثیر دارد البته زیره ممکن است با داروهای شیمیایی تداخل ایجاد کند بنابراین بهتر است افرادی که از داروهای شیمیایی استفاده می کنند برای سلامتی آنها به خطر نیفتد.

زیره به دلیل داشتن پتاسیم برای افراد مبتلا به فشار خون نیز مفید و سودمند است زیرا باعث کاهش فشار خون آنها می‌شود. زیره خواص بسیاری دارد که ممکن است خواص آن به بیش از ۱۰۰ مورد برسد که اینجا مهمترین آنها را برای شما ذکر کردیم.

هضم آسان غذا با مصرف زیره سبز

هضم آسان غذا با مصرف زیره سبز زیره سبز درجه 1 را می‌توان در سبزوار پیدا کرد زیرا سبزوار بیشتری و بهترین زیره را در ایران دارد و رتبه اول را در ایران دارد.شستشو با آب خیسانده یا جوشانده زیره رنگ چهره را باز می‌کند و آن را نورانی میکند حتی ماسک آن هم با ماست صورت و لطیف و نرم می‌کند.

زیره قاطع بلغم و درمان و رعشه و لغوه می باشد،البته باید در خوردن آن میانه روی کرد چون زیاده‌روی در خوردن زیره ترشح غده تیروئید را زیاد می کند و باعث لاغری و زردی چهره و رخسار می‌شود.

از دیگر فواید آن این است ک بدن را گرم و به هضم غذا کمک می‌کند و نفخ را برطرف می سازد مخصوصاً اگر این نفخ به علت پیری و سرد مزاجی باشد.

برای جلوگیری از خون دماغ نیز می‌توانید بینی را از آب جوشانده زیره پر کنیم و پره‌های آن را با انگشت گرفته بگذارید مدتی بماند مانع خونریزی آن می‌شود واز چسب بندگی آن نیز جلوگیری می نماید.

ورم چشم را فرو می‌نشاند، دندان را ساکت می کند نوشیدن خیسانده زیردسته که جهت و خفقان نافع است و تحلیل می دهد.

فروش عمده زیره سبز بسته بندی

فروش عمده زیره سبز بسته بندی فروش عمده زیره در مشهد بسیار رواج دارد زیرا زیر در مشهد و سبزوار بسیار کش می شود و قلب اصلی تولید زیره می باشند بنابراین بهترین زیره سبزوار و مشهد می باشد.

دو نوع زیره سبز در ایران یافت میشود زیره سبز ایرانی و زیره سبز هندی دونوع زیره سبز هستند که بهتر است هنگام خرید دقت کنید که کدام نوع راه می‌خواهیم خریداری کنیم.

اگر دانه زیره و بانمک بجوید و میل نمایید زودتر رطوبت معده را از بین می‌برد و نوشیدن خیسانده زیره در شراب پادزهر نیش حشرات است اگر زیرا با غذاهای گوشتی بپزید از مزار گوش کاسته غذای گوارای خواهید داشت.

گیاه زیر گیاهی کوچک و علف مانند است که ریشه سفید و بلندی دارد و برگهای این گیاه شفاف و بدون کش می باشد و بریدگی های نازک و نخ مانند و درازی روی برگهای آن دیده می شود گل های ریز و شکوفه مانند به رنگ های سفید رنگ صورتی روی آن دیده می‌شود.

میوه آن بیضی شکل و دراز است که طول آن به ۸ میلیمتر می رسد رنگ این گیاه می‌تواند سبز تیره و یا زرد روشن باشد بنابراین به دو رنگی دیده می‌شود.

این گیاه در پاییز کشت می‌شود که البته قبل از آن باید خاک را آماده کنند زیرا این گیاه در خاک نر مکاشته می‌شود پس قبل از کاشت باید باید خاک را سله کنند و شخم بزند بعد از کاشت مستقیماً زمین را آبیاری می‌کند که بعد از دومین آبیاری یعنی با گذشت ۱۰ روز از کشت این گیاه جوانه میزند و رویش خود را آغاز می‌کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما